Bilgisayar Servisi Şişli ‘de bize getirdiğiniz arızalı cihazlarınızı sorun tespiti yaparak ardından gerekli tamir işlemleri veya yedek parça ihtiyacı doğrultusunda sizi bilgilendiriyoruz. Alınan onayın ardından uzman ekibimizle en uygun çözüm yolunu uygulayarak bilgisayar, yazıcı, laptop, tablet, telefon arızasını tamir ediyoruz.

Bilgisayar Servisi Şişli

Bilgisayar Servisi Şişli Müşteri Memnuniyeti Odaklı Çalışma

Bilgisayarlar veya saydığımız diğer cihazlarda bir çok arızayla karşılaşabilirsiniz. Şişli Bilgisayar Servisi Olarak sizlere her zaman en iyi hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz. Cihazlarınızı korumalı kutularda saklayarak hem parçaların kaybolmasını hemde çevreden zarar görmesini engellemekteyiz.

 

Bilgisayar arızaların en temel nedenleri

  • Fabrika çıkışı arızalar
  • Kullanıma bağlı arızalar
  • Kullanım ömrüne bağlı arızalar
  • Dışsal nedenlere bağlı oluşan arızalar

Fabrika çıkışı arızalar seri üretim esnasında gözden kaçmış olabilir. Bunun örneklerini farklı sektörlerde de görmek mümkündür. Bazı cihazlarda ve markalarda kronik dediğimiz arızalar arasında gösterilebilir.

Kullanıma bağlı arızaları açıklayacak olursak bilgisayarınızın özelliklerinin üzerinde veya sınırda kullanmak özellikle ekran kartı ve RAM, harddisk gibi bileşenlere hasar verebilir. Basit örnekler arasında klavyeyi verebiliriz.

Kullanım ömrüne bağlı arızalar derken belirli bir zamanı kastetmiyoruz. Cihazın parçaları hiçbir sorunla karşılaşmamış olabilir ancak zaman içerisinde birden arıza verebilir. Bu tip durumlar çok nadir görülse bile karşılaşılması olası arıza çeşitlerindendir.

Dışsal nedenler derken anlatmak istediğimiz. Fiziki bir temas veya zararlı yazılımların bilgisayara yarattığı sorunları kastediyoruz.